Teisipäev, 23. aprill 2019

SUUNTO SÜGIS/TALV- 2018/2019

Kas teate mõne asjaga on nii: "Et siis kirjutan kui tehtud on!" Nii ka selle postitusega. Ei oleks ju olnud tore lugeda iga SUUNTO jooksu kohta eraldi postitust, kui sisuliselt on kõik sarnased. Seega panen kõik jooksud ühte kokku ja saan ühe postituse.

Ühesõnaga, ei olnud ma ennem ühestki SUUNTO virtuaaljooksust osa võtnud. Varasemalt olin küll uurinud selle kohta, kuid see miski jäi puudu, et oleks tahtnud osa võtta. Sel korral oli teisiti. Mul oli oma aastane eesmärk nii öelda täitmata ja siis pidin kusagilt midagi juurde hakkama vaatama. Nii jäidki SUUNTO jooksud silma. Ei pidanud kaua mõtlemagi, kui otsustasin, et vähemalt aasta 2018 lõpuni registreerin end igale osavõistlusele. Ja hiljem ka ülejäänud hooajale.

Kuid mida virtuaaljooks endast kujutab ?

Virtuaaljooksus on täpselt samasugused distantsid nagu tavavõistluselgi-5km, 10km, 21,1km, 42,1km, kuid võid need läbida endale sobival ajal ja kohas. Aega võtad ja distantsi läbimist mõõdad oma GPSi toetava kellaga või telefonirakendusega (Endomondo, vms). Peale distantsi läbimist saadad ekraanitõmmise või lingi oma jooksu tulemusega võistluse korraldajatele, misjärel võistluse lõppedes saadetakse sulle e-mailiga diplom ja postiga medal.

Sügistalvised SUUNTO Virtuaaljooksud toimusid järgmistel kuupäevadel:

29.10-11.11 (2 nädalat)
19.11-25.11
3.12-9.12
19.12-01.01 (2 nädalat)
7.01-13.01
21.01-27.01
4.02-10.02
18.02-24.02
4.03-10.03
18.03-31.03 (2 nädalat)


Kõik virtuaaljooksud olid 1 NÄDALA PIKKUSED, välja arvatud hooaja esimene, viimane ning jõulunädala oma.

Esialgu tundus üsna arukas idee end nendele jooksudele kirja panna. Aga kui iga võistlusega ilm aina halvenes ja ilmad muutusid külmemaks ning tuulisemaks. Ja taga tipuks ka lund alla kühveldama hakkas, siis hakkasin üha enam kahetsema seda ettevõtmist.
Ilmad olid, mis nad olid aga tehtud sain kõik jooksud/kõnnid. Ei jäänud ühtegi tegemata. Alati oli pigem takistuseks see esimene " MA EI VIITSI, EI TAHA, EI JÕUA! " Kui sellest üle sain, riidesse ja juba väljagi, siis oli asi juba lihtsam.
Enamasti meenutas mu liikumine igiliikurit, sest üritasin suurema osa ajast libedaga püsti jääda samas püüdes teha mingeid jooksule sarnaseid liigutusi ilma, et end vigaseks kukuks... IF THAT MAKE SENSE!

Lõppkokkuvõttes olen siiski rahul, et osalesin, sest pole ühelgi talvel nii palju liikunud, kui sel talvel. Seega mingi kasu sellest ikka oli. Talviti olen justkui karu, kes istub oma pesas ja magab. Aga minu puhul kehtib pigem: " Otsib sooja kohta !" Mina ja talv ei käi kokku. Mkm kohe üldse mitte. Võin suvelgi villased sokid jalas ringi käia ilma, et jalad soojaks läheksid.

Terve hooaja vältel loositi välja ka erinevaid auhindu. Lootsin, et äkki õnnestub ka loosirattalt midagi omale näpata aga ei. Üks loosimine teise järel ja alati pidin pettuma, et ei jopanud. Seega tuli SUURE ÜLLATUSENA kui VIIMASES LOOSIS LOOSIRATAS ka mulle midagi välja keerutas.
Nimelt õnnestus mul saada omale Arthur Lydiard "JOOKSMINE KOGU ELUKS"!
Raamat minu maitse meelele... Kindlasti loen läbi.

Kohe kohe on ka uus jooksu hooaeg algamas ja saab veel aktiivsemalt liikuma hakata.


Kirjutamiseni K :)
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar